Vad som ar underbart:
Vara tillsammans med min familj
Att solen gor mig sa pigg och glad
Den underbart goda maten - vi har lart oss nu, ju enklare (och billigare) matstalle - desto godare mat!Helt ratt, for bade magen och planboken.
Att vi troligtvis ska fira jul med min kara van och kollega Rebecca i Krabi.
Att jag och min aldsta (tonars) dotter bara tjafsat lite EN gang (for att jag inte villa kopa drinken Margarita till henne). Jag har inte vant mig vid att hon for ett par manader sedan fyllt 18 ar....och sa tycker jag att det ar bra for henne att ta semester fran alkohol, da det ju blivit en del sedan 18 ars dagen.
Att vi har nastan tva veckor kvar av denna harliga semester
Mindre underbart:
Att jag och alsklingen forlorade 4 ganger pa rad mot tonarsdottrarna nar vi spelade biljard i lag for en stund sedan.
De markligt angestfyllda man som sitter och stirrar och skams och ar kata (eller vad det nu kan kallas) och saknar karlek och vantar pa nan kvinna att betala for kroppsligt sallskap.
Att jag packat alldeles for mycket klader i min ryggsack! Funkar ju inte alls nar man ska batluffa!
Solsken till er alla!